SM 2016 aikataulut

SM 2016 aikataulut la 3.9. – su 4.9.2016

Huom! Päivän ensimmäistä ottelua lukuun ottamatta tulkaa kentän viereen 20 minuuttia ennen arvioitua aloitusaikaa.

<päivitetty 4.9.2016 17:30>

M = miehet, V85 = veteraanit 85v, X = sekanelinpeli (mixty), N = naiset

[päivä] [kenttä] [arvioitu aika] [sarja] [pari1 – pari2]

Lauantain aamupäivän ja päivän ottelut pelattiin Nummelan Liikuntasammossa. La 17:00 jälkeiset ottelut pelattiin erityisen huonon sään takia Padel Club Finland:n kahdella sisäkentällä Nihtisillassa, os. Kutojantie 4, Espoo.

 LA K1 09:00-10:00 M Totro/Männistö* - Niiranen/Bruun
 LA K1 n. 10:00-11:00 M Totro/Männistö - Leppänen/Tammisto
 LA K2 10:00-11:00 M Salmi/Lappalainen - Salminen/Salo 7-6(7-4),3-6,4-6 
 LA K1 n. 11:00-12:00 M Urmas/Virolainen - Jokela/Saunamäki 6-1,6-2
 LA K2 n. 11:00-12:00 M Autio/Jokinen - Marjamäki/Pajakkala 0-6,0-6
 LA K1 n. 12:00-13:00 M Leppänen/Tammisto - Bruun/Niiranen 2-6,0-6
 LA K2 n. 12:00-13:00 X Matilainen/Jokiniemi - Saarenmaa/Harima 6-7(4-7),6-2,6-7(4-7)
 LA K1 n. 13:00-14:00 X Serko/Männistö - Kuusniemi/Järvinen
 LA K2 n. 13:00-14:00 M Salmi/Lappalainen - Tommila/von der Pahlen 6-0,6-0
 LA K1 n. 14:00-15:00 M Bruun/Niiranen - Lehmuskallio/Tapanainen 2-6,0-6
 LA K2 n. 14:00-15:00 M Kailaheimo/Vallila - Marjamäki/Pajakkala 6-4,6-3
 LA K1 n. 15:00-16:00 M Urmas/Virolainen - Hyvärinen/Ropponen 6-1,6-1 
 LA K2 n. 15:00-16:00 X Matilainen/Jokiniemi - Nurmi/Jokela 6-4,4-6,2-6
 LA K1 n. 16:00-17:00 X Serko/Männistö - Turunen/Bruun
 LA K2 n. 16:00-17:00 M Salminen/Salo - Tommila/von der Pahlen 6-3,6-2
 LA K1 n. 17:00-18:00 M Jokela/Saunamäki - Hyvärinen/Ropponen 6-7(7-9),6-7(2-7)
 LA K2 n. 17:00-18:00 M Kailaheimo/Vallila - Autio/Jokinen 6-1,6-1
 LA K1 n. 18:00-19:00 X Kuusniemi/Järvinen - Turunen/Bruun 6-1,6-1
 LA K2 n. 18:00-19:00 X Nurmi/Jokela - Saarenmaa/Harima 6-2,6-2
 LA K1 n. 19:00-20:00 M Salminen/Salo - Laine/Sjövall 3-6,5-7
 LA K2 n. 19:00-20:00 M Urmas/Virolainen - Hermans/Swanljung 3-6,0-6

 SU K1 10:00-12:00 M Välierä Lehmuskallio/Tapanainen - Laine/Sjövall 3-6,2-6
 SU K2 10:00-11:00 V85 Jokela/Saunamäki - Kuusniemi/Kopiloff 6-3,7-6(7-5)
 SU K1 n. 11:00-12:00 M Välierä Hermans/Swanljung - Kailaheimo/Vallila 6-1,6-3
 SU K2 n. 11:00-12:00 V85 Kuusniemi/Kopiloff - Jokiniemi/Pajakkala 2-6,2-6
 SU K2 n. 12:00-13:00 V85 Jokiniemi/Pajakkala - Jokela/Saunamäki 6-3,6-3
 SU K1 n. 13:00-14:00 N FINAALI Ahvenkoski/Matilainen - Saarenmaa/Serko 6-1,6-2
 SU K1 n. 14:00-15:00 M FINAALI Laine/Sjövall - Hermans/Swanljung 7-6(7-5),6-2
 SU K2 n. 14:00-14:00 M PRONSSIOTTELU Lehmuskallio/Tapanainen - Kailaheimo/Vallila 6-3,6-1 
 SU K1 n. 15:00-16:00 X FINAALI Nurmi/Jokela - Kuusniemi/Järvinen 4-6,4-6

*Markus Männistön pelit miesten ja mixty -sarjoissa peruttu sairaustapauksen vuoksi.

WordPress.com.

Ylös ↑

%d bloggers like this: