SM 2011 turnauksen aikataulu

Padel SM 2011
KISAOHJELMA 22.8.-27.8.2011

M Miehet
N Naiset
X Mixty

K1 Kenttä 1
K2 Kenttä 2

Tulkaa ajoissa kentille (kannustamaan myös muiden pelejä!). Aikataulun ajat ovat arvioituja alkamisaikoja kentän ensimmäistä peliä lukuunottamatta. Kentät saattavat vaihtua pelitilanteen myötä.

Sateen sattuessa pelit siirtyvät seuraavalle päivälle, mahdolliset poikkeukset huomioiden. Perjantaina pelataan niin monta semi-finaalia kuin pystytään!

Maanantai

16:00
K1 X Kopiloff/Harima – Serko/Ahomaa  6-1, 6-1

n. 16:40
K1 X Saarenmaa/Niiranen – Palomäki/Roslund  6-1, 6-0

n. 17:00
K2 M Hermans/Swanljung – Järvensivu/Luoma  6-0, 6-0

n. 18:00
K1 N Kopiloff/Saraste – Palomäki/Vuorenlehto SIIRTYI TI
K2 N Hyökyvaara/Saarenmaa – Mäkelä/Serko  0-6, 0-6

n. 18:40
K1 M Hermans/Swanljung – Leskinen/Leskinen  6-0, 6-1

n. 19:20
K1 M Olkkonen*/Vuorinen – Rinne/Urmas SIIRTYI, SADE

Tiistai

16:00
K1 M Olkkonen*/Vuorinen – Rinne/Urmas 0-6, 1-6
K1 N Johansson/Röhr – Palomäki/Vuorenlehto SIIRTYI KE
K2 M Linnanoja/Martin – Kauppila/Männistö 1-6, 1-6

n. 16:40
K2 M Olkkonen*/Vuorinen – Nikkinen/Sundell 3-6, 2-6

n. 17:20
K2 M Linnanoja/Martin – Kontinen/Purho 3-6, 2-6

n. 18:00
K2 N Hyökyvaara/Saarenmaa – Kuusniemi/Schalin 0-6, 0-6

n. 18:40
K2 X Saraste/Urmas – Kupiainen/Röhr 6-3, 6-1

n. 19:20
K1 X Palomäki/Roslund – Fishwick/Kuusniemi 0-6, 0-6

n. 20:00
K2 N Kopiloff/Saraste – Palomäki/Vuorenlehto 6-1, 6-1

Keskiviikko

16:00
K1 X Harima/Kopiloff – Helminen/Schalin SIIRTYI PE

n. 17:00
K1 M Nikkinen/Sundell – Rinne/Urmas 0-6, 1-6

17:00
K2 N Kuusniemi/Schalin – Mäkelä/Serko 6-1, 7-5

n. 17:40
K2 M Leskinen/Leskinen – Järvensivu/Luoma 6-2, 6-3

n. 18:00
K1 N Johansson/Röhr – Kopiloff/Saraste 1-6, 5-7

EXTRA
K1 X Ahomaa/Serko – Helminen/Schalin 5-7, 5-7

n. 18:20
K2 X Niiranen/Saarenmaa – Fishwick/Kuusniemi 3-6, 3-6

n. 19:00
K1 X Leskinen/Mäkelä – Saraste/Urmas 3-6, 2-6

n. 20:00
K1 N Johansson/Röhr – Palomäki/Vuorenlehto 6-3, 6-0

Torstai

16:00
K1 M Kauppila/Männistö – Kontinen/Purho 4-6, 2-6

n. 17:20
K1 X Mäkelä/Leskinen – Kupiainen/Röhr 7-6(8-6), 7-5

Perjantai

n. 17:00
K2 X Hermans**/Kopiloff – Helminen/Schalin 7-6 (7-5), 7-5

n. 17:00

Semifinaali K1 M Rinne/Urmas – Kontinen/Purho 7-5, 7-5

n. 18:00

Semifinaali K1 N Kopiloff/Saraste – Mäkelä/Serko 3-6, 1-6

n. 19:00

Semifinaali K1 X Fishwick/Kuusniemi – Saraste/Urmas 7-6 (7-3), 7-5

Lauantai

09:30

Semifinaali K1 M Hermans/Swanljung – Kauppila/Männistö 7-6 (7-4), 6-1

10:00

Semifinaali K2 N Kuusniemi/Schalin – Johansson/Röhr 6-2, 6-0

n. 10:30

Semifinaali K1 X Hermans/Kopiloff – Helminen/Schalin 6-0, 7-6 (7-5)

n. 11:30

FINAALI K1 M Urmas/Rinne – Hermans/Swanljung 4-6, 0-6

n. 12:00

PRONSSIPELI Kx M Kontinen/Purho – Kauppila/Männistö 6-7 (3-7), 6-2, 6-2

n. 12:30

PRONSSIPELI Kx  N  Kopiloff/Saraste – Johansson/Röhr 6-0, 6-2

n. 14:00

PRONSSIPELI Kx X Urmas/Saraste – Helminen/Schalin 6-3, 6-2

n. 14:30

FINAALI K1 N Mäkelä/Serko – Kuusniemi/Schalin 1-6, 4-6

n. 15:30

FINAALI K1 X Fishwick/Kuusniemi – Hermans/Kopiloff 6-2, 3-6, 3-6

* Kalervo Mäentakan korvaa sairastumisen vuoksi Jussi Olkkonen.
** Sakari Hariman korvaa sairastapauksen vuoksi Mikko Hermans

Mainokset

One thought on “SM 2011 turnauksen aikataulu

Add yours

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out / Muuta )

Twitter-kuva

Olet kommentoimassa Twitter -tilin nimissä. Log Out / Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out / Muuta )

Google+ photo

Olet kommentoimassa Google+ -tilin nimissä. Log Out / Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

WordPress.com.

Ylös ↑

%d bloggers like this: