Seurat tiedottaa – Padel Sawo ry hakee padelvalmentajaa päätoimiseen työsuhteeseen

Keskiviikko 12.6.2024


Padel Sawo etsii lisävahvistusta valmennustiimiimme ja hakee toista päätoimista padelvalmentajaa, jonka tehtävänä on eritasoisten junioreiden ja aikuisten valmentaminen kaudella 2024–2025. Työtä on tarjolla noin 30 h / viikossa, josta valmennustunteja on noin 20 h ja suunnittelutyötä noin 10 h. Tunteja on mahdollisuuksien mukaan myös enemmän. Tehtävä alkaa sopimuksen mukaan elo-syyskuussa 2024. Tehtävä on aluksi määräaikainen 31.5.2025 asti.

Etsimme tehtävään liikunnallista henkilöä, jolla on vahva kokemus lasten ja aikuisten padel- tai tennisvalmennuksesta. Tehtävän hoidossa vaaditaan vahvaa lajitaustaa padelista. Etsimme tehtävään avointa, sosiaalista ja positiivista valmentajaa, jolle padel on intohimo. Suoritetut valmentajakoulutukset ovat eduksi.

Olethan valmentajana innostava, aktiivinen ja omaat kehittämismyönteisen otteen työhösi. Odotamme kokemusta ja ymmärrystä urheiluseuratoiminnasta. Olethan oma-aloitteinen ja sinulta löytyy motivaatiota kehittää seuran valmennuskulttuuria yhdessä toisen päätoimisen valmentajan kanssa. Löytyyhän sinulta halua kasvattaa ja kehittää toimintaamme kohti asetettuja tavoitteita.

Työhön kuuluu viikoittaiset valmennukset, niiden suunnittelu sekä seuran valmennustoiminnan kehittäminen:

 • Valmennat pääasiassa iltaisin sekä aikuisten että junioreiden eritasoisia valmennusryhmiä, työhön
  kuuluu aloittelevien ja edistyneempien pelaajien valmentamista
 • Pystyt valmentamaan mahdollisuuksien mukaan myös viikonloppuisin
 • Suunnittelet valmennuksia yhdessä seuratoimijoiden ja muiden valmentajien kanssa
 • Edustat Padel Sawo ry:tä ja toimit aktiivisesti seuran jäsenten suuntaan

Tarjoamme:

 • Padelvalmentajan työn kannustavassa ja rennossa ilmapiirissä, jossa välitetään, kuunnellaan
  ja osaamisen kehittämisestä huolehditaan mm. koulutuksilla
 • Pääset vaikuttamaan positiivisesti ihmisten hyvinvointiin ja auttamaan heitä löytämään innostuksen liikuntaan
 • Pääset seuraamaan jäsenten kehitystä aina aloittelijoista kokeneempiin pelaajiin
 • Saat tilaisuuden edetä nopeasti kehittyvässä seurassa
 • Liikunta- ja hyvinvointiedut (e-passi)

Hakemukset tulee lähettää 28.6.2024 mennessä sähköpostitse puheenjohtaja Katariina Keihäselle katariina@padelsawo.fi.

Liitä sähköpostiin hakemuksesi, CV ja palkkatoiveesi. Halutessasi voit kuvata hakuvideon hakemuksen lisäksi.

Täytämme työpaikan heti, kun sopiva henkilö löytyy tehtävään.


”Padel Sawo tarjoaa laadukasta ja innostavaa valmennus- ja tapahtumatoimintaa. Jatkuva kehittyminen on seurallemme sydämen asia. Padel Sawo järjestää säännöllistä padelvalmennustoimintaa Kuopiossa ja Siilinjärvellä. Keväällä 2024 seuralla oli yli 30 vakiovalmennusryhmää. Padel Sawon junioritoiminnan kasvu ja erityislasten ja -nuorten padel on palkittu Suomen Padelliiton vuoden 2023 ilmiön äänestyksen voittajana”