Jäsenseuramme tiedottaa: Työhakemus Smash Padel

Smash ry on n.2600 jäsen yhdessä muodostama Suomen suurin mailapeliseura Helsingissä, Espoossa ja Kotkassa. Haluamme jatkaa seuramme padeltoiminnan laadun kehittämistä, jotta tulevaisuudessa seuramme pystyy tarjoamaan lapsille ja nuorille sekä aikuispelaajille hyvät olosuhteet kehittyä aina huippupelaajaksi asti myös padelissa.

Smash ry:n alainen Smash Padel etsii ensi sisäkaudelle päätoimista valmentajaa mukaan Smash Padelin toimintaan vuoden kestävällä määräaikaisella työsopimuksella. Työ alkaa elokuussa 2021, mutta on mahdollista jo kesäkuussa aloitella valmennushommia. Työn tavoiteaika on 37,5 tuntia viikossa ja jakautuu pääasiassa maanantaista perjantaihin, mutta edellyttää myös lauantai sunnuntai töitä.  Osaaminen muissa mailapeleissä on aina positiivista hakijan kannalta.

Työnkuva muokkautuu hakijan vahvuuksien mukaan. Työtehtäviin kuuluu:

-Padelvalmennus

Suunnittelu- ja kehittämisvastuu

-Padeltoiminnan kehittäminen yhdessä Smashin organisaation kanssa

Sisäisten ja kansallisten kilpailujen, tapahtuminen järjestäminen seurakoordinaattorin ja mailapelivastaavan sekä Smash Kotka Padelin kanssa

-Muut työnantajan määrittämät työtehtävät sopimuksen mukaan

Sinulta toivomme:

-Vähintään 1-tason padelvalmentajakoulutusta tai kouluttautumista sopimuksen mukaan

-Kokemusta sekä juniori-, että aikuisvalmennuksesta

-Intoa sekä ideoita toiminnan kehittämistyöhön

Englannin kielen taitoa

-Oma-aloitteisuutta, joustavuutta ja intohimoa padeliin ja toiminnan kehittämiseen

-Kokonaisuuden hallintaa

Tarjoamme:

– Mielenkiintoisen ja haastavan työn, josta on mahdollisuus saada kokopäiväinen työ määräaikaisen sopimuksen jälkeen

-Hyvät puitteet toiminnalle Smash Centerissä ja Arena Centerissä

-Osaavan ja kannustavan työympäristön muiden mailapelivalmentajien kanssa Smash konsernissa

-Mahdollisuuden osallistua koulutuksiin ja seminaareihin

-Hyvät henkilöstöedut sekä kilpailukykyisen palkan

Vapaamuotoiset hakemukset ja lisätiedot palkkatoivomuksineen pyydetään lähettämään 10.05.2021 mennessä osoitteeseen: tapio.totro@finlandtennis.com Lisätietoja tehtävästä antaa Tapio Totro p. 040 5110666