Kausi huipentuu Ranking-kilpailuihin 23.- 25.11. Vantaalla – Naisten maajoukkuepari lähtee haastamaan miehiä

Tänään perjantaina 23.11. starttaavat vuoden viimeiset Suomen Padelliiton viralliset ranking-kilpailut Padel Club Finland Porttipuistossa, Vantaalla. Katso ajankohtaiset rankingit TÄÄLTÄ.

Perjantaina paremmuudesta mitellään senioriluokissa (Miehet +45 ja Naiset +45).
Lauantaina vuorossa ovat miesten ja naisten yleiset luokat (A-luokat).
Sunnuntaina on vuorossa vielä kovatasoinen miesten B-luokka.

Perjantain yhtenä mielenkiintoisimpana kamppailuna nähdään naisten maajoukkueparin, Inka Kuusniemen ja Minna Torkin 1. kierroksen ottelu Miesten +45 sarjassa klo 17.

181123 – Ranking-kisat kaaviot

Pe 23.11. aikataulu 

16.00 Asmundela/Rönnemaa vs. Hyyti/Nousmaa (Naiset +45)

17.00 Männistö/Väinölä (1) vs.  Hakuli/Pykälä-Aho  (Miehet + 45)

17.00 Saarentola/Jukarainen (4) vs. Kuusniemi/Torkki (Miehet +45)

17.00  Totro/Lappalainen (3) vs.  Saunamäki/Forsblom (Miehet + 45)

17.00 Holli/Urmas (2) vs. Loiske/Willberg  (Miehet + 45)

17.00 Kokko/Hyökyvaara vs. Hyyti/Nousmaa (Naiset +45)

La 24.11. aikataulu 

10.00 Torkki/Kuusniemi (1) vs. Väinölä/Ahlstedt (Naiset)

10.00 Jokinen/Vallioniemi vs. Kokko/Hyökyvaara (Naiset)

11.00 Väinölä/Sjövall (1) vs. Jokinen/Laitinen (Miehet)

11.00 Holli/Urmas (4) vs. Forsten/Forsman (Miehet)

11.00 Honkanen/Halme (3) vs. Koskivuori/Lehmuskallio (Miehet)

11.00 Waris/Marjamäki (2)  vs. Paananen/Jukarainen (Miehet)

12.00 Torkki/Kuusniemi (1) vs. Hyyti/Nousmaa (Naiset)

12.00 Ruotsalainen/Lindberg (2) vs. Kokko/Hyökyvaara  (Naiset)

Su 25.11. aikataulu 

10.00 Willberg/Mellanen (1) vs. Palenius/Sydänmaanlakka (Miehet B-luokka)

10.00 Jokinen/Laitinen (2) vs.  Kokko/Eklund (Miehet B-luokka)

10.00 Saunamäki/Forsblom (3) Palonen/Palonen (Miehet B-luokka)

10.00 Välimäki/Kauppila (4) vs. Nevalainen/Nieminen (Miehet B-luokka)

11.00 Pekkonen/Gabrielsson vs. Palenius/Sydänmaanlakka (Miehet B-luokka)

11.00 Nissinen/Pesonen vs. Kokko/Eklund (Miehet B-luokka)

11.00 Poikkeus/Lauttanen vs. Palonen/Palonen (Miehet B-luokka)

11.00 Puro/Kosonen vs. Nevalainen/Nieminen (Miehet B-luokka)

12.00 Pekkonen/Gabrielsson vs. Willberg/Mellanen (1) (Miehet B-luokka)

12.00 Nissinen/Pesonen vs. Jokinen/Laitinen (2) (Miehet B-luokka)

12.00 Poikkeus/Lauttanen vs. Saunamäki/Forsblom (3) (Miehet B-luokka)

12.00 Nevalainen/Nieminen vs. Välimäki/Kauppila (4) (Miehet B-luokka)

Vastaa

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WordPress.com.

Up ↑

%d bloggaajaa tykkää tästä: